Kalite Politikamız

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

AKÇAY GROUP; gelişen rekabet koşulları ile müşterilerinin bugünkü ve gelecekteki isteklerini, beklentilerini karşılayabilmek için var olan sistemini çağdaş yönetim sistemlerine uygun hale getirmek, tüm fonksiyonlarında kurumsallaşmayı sağlamak ve süreçlerinde optimum verimlilik değerlerine ulaşmak amacıyla, Toplam Kalite Yönetim metotlarını uygulamaktadır.

Kurulduğu 1974 yılından bugüne kadar; tüm çalışanları ile bir vücut halinde, sürekli gelişimi yakalamış kazandığı üretim becerisi ile kendi sektöründe müşterilerini memnun etmeyi amaç edinmiş, esnek üretim kabiliyeti ile de müşteri beklentilerine en kısa zamanda cevap verebilen üretim ve yönetim yapısına kavuşmuş olmayı, ana hedef olarak almıştır.

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini önemli kabul etmek, onların memnuniyetini amaçlamak, çalışanımıza mutlu ve güvenli bir gelecek hedeflemek, tüm çalışmalarımız için yöntem ve yönetim şeklimizdir.

Geniş ürün yelpazesi, her kademesinde tecrübeli ve uzmanlaşmış kadrosunun devamlılığı, değişen pazar koşullarına göre proses kabiliyetinin sürekli geliştirilmesi, çalışma anlayışımızın temel unsurlarıdır. Tedarik ve yönetim kalitesinin sağlanması ve ulaştığı noktadan ileri doğru gelişerek devam etmesinin sürekli eğitim ve sağlıklı bir iletişim ortamında, çalışanlarımızın ortak katılımı ve katkısıyla sağlanacağına inanıyoruz.

Kalite Yönetim Sistemi ve uluslararası standartlara göre faaliyetlerimizi sürekli geliştirerek sürdürmek amacıyla, planlı ve sistematik programlar uygulamaktayız. Bu şekilde müşteri memnuniyetini sağlamayı, aynı zamanda da çalışanlarımıza güvenli bir gelecek yaratmayı hedefliyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz genel prensiplerimizle yeni yatırımlarımız eşliğinde tüm Kalite Sistem çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz.